Maltepe spor kulübü başkanı İlhan Özüpekoğlu ve yöneticiler Muhsin Gülsuyu, Hasan Zengin,Nevzat Eren, Maltepe Amatör spor kulüpleri başkan ve yöneticileri ile kahvaltıda buluştu.

Arca Site Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya Mask ve Gülsuyu spor kulübü başkanı Bayram Behram Kaçar, 1905 Maltepe Gençlik spor kulübü başkanı Aydın Kıyan, Zümrütevler spor kulüüb başkanı Zafer Yıldırım, K.Yalı Yelken ve spor kulübü başkanı Selçuk Uzun, Gülensu spor kulübü başkanı Volkan Uyar, Harb iş spor kulübü başkanı Soycan Erdoğdu, İdealtepe spor kulübü yöneticisi Selçuk Tatlıtürk, 1923 Esenkent spor kulübünü temsilen Murathan Güngör, Zümrütevler mahalle muhtarı Serkan Aslan ve yerel basın mensupları katıldılar.

Maltepe spor kulübü başkanı İlhan Özüpekoğlu Maltepe spor kulübünün Altyapı sorumluluğuna Muhsin Gülsuyu’nun getirildiğini, Altyapı ile ilgili konularda kendisine yetki verildiğini söyleyerek toplantıyı açtı,

İlhan Özüpekoğlu Mask olarak Maltepe spor kulübünün altyapısına talip olunmasına şaşırdım, tesisi olmayan bir takımın Altyapısına neden talip olunuyor anlayamadım dedi.

Başkan Özüpekoğlu Altyapıyı 1,5 yıl evvel yönetimimize Yük oluyor düşüncesi ile  Bir şirkete sözleşme ile verdik,

bu şirket Altyapının geçmişten gelen 28.000 tl borcunu ödeyerek işe başladı, Futbol okulunda 80 öğrenci var ancak o müdürün oğlu, bu yöneticinin yeğeni denilerek para toplanamıyor, Zarar ettiğini görüyoruz.Maltepe ilçesindeki Amatör spor kulüpleri bize oyuncu versin destek olsunlar dedi.

Maltepe Amatör spor kulüpleri birliği başkanı Bayram Behram Kaçar Maltepe ilçesinde yaşayan çocuklarımızın tek profesyonel kulüp olan Maltepe spor kulübünde forma giymelerini,Maltepe ilçemizdeki kaliteli bilgi birikimi ve donanımı olan  hocalarımızın Maltepe spor altyapısında çalışmasını istiyoruz dedi.

Gülensu spor kulübü başkanı Volkan Uyar Maltepe spor kulübü Maltepe ilçesinde 18 mahalleye hitap etmiyor,  sadece merkeze ait bir kulüp görünümünde,

Yeni kurulan bir kulüp olarak 2 oyuncumuzu Beşiktaş kulübüne gönderdik neden Maltepe spor kulübüne veremiyoruz dedi.

1905 Maltepe Gençlik spor kulübü başkanı Aydın Kıyan da yetiştirdiğimiz oyuncuları bütün kulüpler izliyor ama maalesef Maltepe spor kulübü  izlemiyor diyerek ilgisizlikten şikayet etti,

Maltepe Zümürtevler spor kulübü başkanı Zafer Yıldırım Maltepe ilçesinin her mahallesinden 1 futbolcu alınırsa hem Maltepe spor oyuncu sıkıntısı çekmez hem de seyirci çekmiş olur dedi.

Toplantıda Maltepe spor Altyapısı için çeşitli görüşler, kısa orta ve uzun vadeli çalışmalar yapılması gerektiği belirtildi,

İzleme komitesi oluşturulması kararı alındı.