Maltepe Amatör Spor kulüpleri Birliği olağan kongresi Maltepe stadındaki merkezinde yapıldı,

6 yıl Mask Başkanlığını sürdüren Hüseyin Koca Açılış konuşmasını yaptı ,daha sonra divan başkanlığına İaskf genel sekreteri Ali Tanrıyaşükür, Katipliklere Haşim Taş ve Selçuk Tatlıtürk getirildiler.

Kongre Divan Başkanı Ali Tanrıyaşükür Haziran ayında yapılan İaskf seçimlerinde kendisine verilen destekten ötürü teşekkür ederek konuşmasına başladı,

Gündeme gündemdeki Maltepe Zümrütevler ve 1453 spor kulübü derneklerinin üyeliği ve yeni kulüplerin Mask üyeliğine alınabilmesi için 3 yıl liglere katılarak faaliyet göstermeleri şartı önergesi tartışmaya açıldı,

Başıbüyük spor kulübü 2.başkanı Adem Kaya Tff nin verdiği karara saygı duyulması gerektiği, Maltepe Amatör spor kulüpleri birliğinin sürekli açık tutulması gerektiğini vurguladı ayrıca lisans işlemlerinde de yardımcı olunmasını istedi.

Mask olarak ilçe bazında turnuvalar ve diğer etkinliklerin yapılması gerektiğini,Maltepe Belediyesinin yaptığı Maddi Yardımların temsilde adaket ilkesi çerçevesinde yapılması gerektiğini, Kulüplerin katıldıkları kategoriye göre bu yardımların verilmesinin daha doğru ve adaletli olacağını  söyledi.

K.Yalı Yelken Spor kulübü başkanı Selçuk Uzun Bugün neden Buradayız ? diyerek sözlerine başladı ve Maltepe ilçesindeki spor ile ilgili tüm konuların Mask’ın denetiminde olması ve büütn kulüplerin Mask içinde olmaları  gerektiğini vurguladı,

Mask olarak bir manifesto yayınlanmalı yerel basın ile de paylaşılmalı dedi.

Selçuk Uzun Maltepe Belediyesi Spor müdürlüğüne getirilen İbrahim Kösoğlu’na yardımcı olunmasını, tüm konuların önce spor müdürüne iletilmesi ve  istişare edilmesi gerektiğini belirtti.

Esenkent spor kulübü başkanı Saim Atalay Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın seçim sürecinde verdiği Her kulübe bir  Minibüs sözünü hatırlattı ve Akıbetini sordu.

Hüseyin Koca yeni seçilecek başkan ve yönetim kuruluna başarılar diledi ve Yalçın Kızılay Kapalı Yüzme Havuzu ve spor salonu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Zmanın belediye başkanının Yalçın Kızılay spor kompleksinin işletilmesi için Mask başkanı olarak imza atmamı istedi ve ben de güvenerek imzaladım, ama uygulamada bazı aksaklıklar yapıldı, Mask olarak beklentilerimiz karşılanamadı,

Belediye başkanımız Ali Kılıç’ın iyi niyetinden şüphe etmiyorum bu sorunu çözeceğine inanıyorum, Mask ile yeniden sözleşme yapılacağını düşünüyorum  dedi.

Yapılan oylamada önergeler oy çokluğu ile kabul edildi.

Seçimlere geçildi Behram Kaçar’ ın yönetim listesi oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

Mask Yönetim Kurulu:

Behram Kaçar
Selçuk Uzun
Saim Atalay
Ali Şahin
Soycan Erdoğdu
Ahmet Gümüş
Ömer Cevdet Şahinoğlu
Enver Yağmuroğlu
Adem Karataş
Yavuz Serin
Mehmet Karaağaç

Mask yönetim kurulu hayırlı olsun.