Cumartesi, Eylül 21, 2019

Küçükyalı Yelken Spor Tarihi

Küçükyalı Yelken Spor Kulübü  1970 yılında M.Cihat ÜSTÜNGEL, M.Ata KAPTANOĞLU, M.Senih TONGSİR, Erşed BEKMAN, Arif ÜNER, Nejat SOYAK, Erdoğan İLTAN, Ziya ÖZEN ve Altan PEKER tarafından  kurulmuş olup resmi renkleri mavi ve kırmızı, yedek rengi de beyazdır.

Kulübümüz 1983 yılına kadar Yelken ve Su Sporları faaliyetlerini Küçükyalı Sahilinde denize sıfır tesisinde sürdürmüş fakat İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ nin sahil dolgu çalışması sonucu deniz ile irtibatı kesilerek faaliyetlerini bünyesinde bulunan diğer spor branşlarına yönlendirmiştir.

1988 yılında Mehmet HASDEMİR başkanlığında yapılan yoğun çalışmalar ve bürokratik görüşmeler sonucunda Federe olabilen kulübümüz 1989 – 1990 Futbol sezonunda kendi grubunda şampiyon olarak 2.Amatör Küme den 1.Amatör Kümeye yükselmiştir. 400 ün üzerinde kupayı geçmişinde barındıran kulübümüz her dönem bir çok başarıya imza atmıştır.

Bunları Biliyor muydunuz !

Topların Köşeli Olduğu Yıllardı …

1969 Yılında Küçükyalı Spor un henüz Küçükyalı Yelken Spor u kurmadan önce tam kadro oynayan Fenerbahçe yi kendi sahasında 6-5 yendiğini biliyormuydunuz !

1993 yılında Büyük Erkekler Voleybol Liginde 2.Mahalli Kümede şampiyon olup 1.Kümeye çıktığımızı biliyor muydunuz !

1996 – 1997 sezonunda Küçükyalı Yelken Spor un minik takım, yıldız takım ve genç takımda namağlup şampiyon olduğunu biliyor muydunuz !

1989 yılında Genç Bayanlar Voleybol Ligine katıldığımızı biliyor muydunuz !

2001 – 2002 Futbol Sezonunda Küçükyalı Yelken Spor un Tüm Yaş Gruplarında Şampiyon olduğunu biliyor muydunuz !

2001 – 2002 Sezonun un en centilmen takımı ödülünü aldığımızı biliyor muydunuz !

Futbol , Basketbol, Voleybol ve kısa bir süre de Briç faaliyetleri göstermiş olan kulübümüz halen Futbol ve Basketbol da ilgili liglere katılmakta, scuba ve yelken faaliyetlerini yapabilmek adına çalışmalarına devam etmektedir.